Witaj gość

Zaloguj / Zarejestrować

Welcome,{$name}!

/ Wyloguj
polski
EnglishDeutschItaliaFrançais한국의русскийSvenskaNederlandespañolPortuguêspolskiSuomiGaeilgeSlovenskáSlovenijaČeštinaMelayuMagyarországHrvatskaDanskromânescIndonesiaΕλλάδαБългарски езикAfrikaansIsiXhosaisiZululietuviųMaoriKongeriketМонголулсO'zbekTiếng ViệtहिंदीاردوKurdîCatalàBosnaEuskera‎العربيةفارسیCorsaChicheŵaעִבְרִיתLatviešuHausaБеларусьአማርኛRepublika e ShqipërisëEesti Vabariikíslenskaမြန်မာМакедонскиLëtzebuergeschსაქართველოCambodiaPilipinoAzərbaycanພາສາລາວবাংলা ভাষারپښتوmalaɡasʲКыргыз тилиAyitiҚазақшаSamoaසිංහලภาษาไทยУкраїнаKiswahiliCрпскиGalegoनेपालीSesothoТоҷикӣTürk diliગુજરાતીಕನ್ನಡkannaḍaमराठी
Dom > Aktualności > Aby walczyć z Huawei, Stany Zjednoczone mogą zawrzeć sojusz z Ericssonem i Nokią

Aby walczyć z Huawei, Stany Zjednoczone mogą zawrzeć sojusz z Ericssonem i Nokią

Osoby zaznajomione ze sprawą ujawniły, że administracja Trumpa planuje zwołać posiedzenie gabinetu w dniu 28 tego miesiąca w celu omówienia nowych środków ograniczających eksport do Huawei. Jednocześnie ostatnio ogłoszono, że amerykański prokurator generalny wezwał do podjęcia nadzwyczajnych środków w celu przeciwdziałania dominującej pozycji Huawei w technologii 5G.

Według Reuters, prokurator generalny USA William Barr powiedział w 6. ET, że Stany Zjednoczone i ich sojusznicy powinni rozważyć zastosowanie nadzwyczajnych środków, w tym przejęcie kontroli nad Nokią i Ericssonem, jako środka przeciwdziałającego dominującej pozycji Huawei w technologii 5G.

Na spotkaniu William Barr zasugerował, aby Stany Zjednoczone rozważyły ​​inwestowanie w Ericsson i zawarcie sojuszu poprzez przejęcie pakietu kontrolnego. Powiedział także: „Wykorzystanie naszej ogromnej siły rynkowej i finansowej do wsparcia jednej lub dwóch firm sprawi, że będą silniejszym konkurentem”.

Akcjonariusze Ericsson wykazali znaczne zainteresowanie tą propozycją. Doniesiono, że Cevian Capital, akcjonariusz posiadający 8,4% Ericsson, z zadowoleniem przyjął partnerów spółki, aby zwrócić uwagę, że jakikolwiek komitet zarządzający Ericsson powinien uznać każdą ofertę amerykańską za „najwyższy priorytet”. Jeśli umowa zostanie zawarta, będzie to korzystne dla Szwecji, Ericsson, a nawet akcjonariuszy.

Z drugiej strony Larry Kudlow, doradca ekonomiczny Białego Domu i wiceprezydent USA Burns sprzeciwili się propozycji w piątek, ale potencjalna umowa nie została jeszcze całkowicie odrzucona.