Witaj gość

Zaloguj / Zarejestrować

Welcome,{$name}!

/ Wyloguj
polski
EnglishDeutschItaliaFrançais한국의русскийSvenskaNederlandespañolPortuguêspolskiSuomiGaeilgeSlovenskáSlovenijaČeštinaMelayuMagyarországHrvatskaDanskromânescIndonesiaΕλλάδαБългарски езикAfrikaansIsiXhosaisiZululietuviųMaoriKongeriketМонголулсO'zbekTiếng ViệtहिंदीاردوKurdîCatalàBosnaEuskera‎العربيةفارسیCorsaChicheŵaעִבְרִיתLatviešuHausaБеларусьአማርኛRepublika e ShqipërisëEesti Vabariikíslenskaမြန်မာМакедонскиLëtzebuergeschსაქართველოCambodiaPilipinoAzərbaycanພາສາລາວবাংলা ভাষারپښتوmalaɡasʲКыргыз тилиAyitiҚазақшаSamoaසිංහලภาษาไทยУкраїнаKiswahiliCрпскиGalegoनेपालीSesothoТоҷикӣTürk diliગુજરાતીಕನ್ನಡkannaḍaमराठी
Dom > Aktualności > Transformacja CPS firmy Toshiba: rozszerzenie pola sztucznej inteligencji, macierzysty serwis IoT

Transformacja CPS firmy Toshiba: rozszerzenie pola sztucznej inteligencji, macierzysty serwis IoT

Według raportu medialnego serwisu internetowego, 28 listopada Toshiba zorganizowała briefing strategiczny w Tokio. Dyrektor ds. Technologii Shiro Saito oraz korporacyjny dyrektor ds. Technologii cyfrowych i dyrektor centrum technologii innowacji cyfrowych Yamamoto Hiroshi wyznaczyli strategię Toshiba Next Plan z listopada 2018 r. Rozwój technologiczny jest wyjaśniony.

Saito Shiro powiedział, że przygotowano podstawy finansowe „następnego planu Toshiba”, a kolejna faza zacznie się przekształcać w firmę technologiczną CPS (Cyberphysical Systems). Skumulowana inwestycja w latach 2019-2023 wyniesie 930 miliardów jenów. Podzielony na trzy punkty:

1. Silne zróżnicowanie komponentów i marginalizacja

2.Głębio opracuj technologię cyfrową opartą na sztucznej inteligencji

3. Rozwiń Architektura referencyjna IoT i usługi

W odpowiedzi na „silne zróżnicowanie i marginalizację komponentów” Toshiba pracuje w obszarach automatyki, takich jak zasilanie elektroniczne, procesor rozpoznawania obrazu „Visconti 5”, bateria litowo-jonowa „SCiB” i inteligentne roboty.

W odpowiedzi na „głęboki rozwój technologii cyfrowej opartej na sztucznej inteligencji” Toshiba twierdzi, że zgromadził ponad 50 lat akumulacji technologii. Obecnie opatentowana technologia Toshiba związana z AI zajmuje trzecie miejsce na świecie i pierwsze w Japonii. Na tej podstawie kierunek badań zmieni się z „AI wymagającej siły roboczej” na „AI, która uczy się z niewielką ilością danych”, a ostatecznym celem jest stworzenie sztucznej inteligencji, która może się uczyć samodzielnie.

Aby wesprzeć tę strategię, Toshiba spodziewa się, że w 2022 r. Zwiększy rozmiar firmy do 2000 osób, trzykrotnie więcej niż liczba obecnych pracowników. Wśród nich wzrosła liczba personelu. Oczekuje się, że 700 osób zostanie przeszkolonych w firmie, 200 osób zostanie zatrudnionych poza firmą, a 350 osób zostanie przeszkolonych w „projekcie szkoleniowym technologa AI” we współpracy z Uniwersytetem w Tokio.

W odpowiedzi na „rozszerzenie architektury i usług referencyjnych IoT” Hiroshi Yamamoto oświadczył, że zamierza zostać wiodącą na świecie firmą CPS. Toshiba zaproponowała koncepcję „TIRA” (Toshiba IoT Reference Architecture) w 2018 roku. Internet przedmiotów za pomocą szablonów TIRA może przypisać funkcje kontroli, danych, analiz, operacji, usług, biznesu i systemu 7 do usług brzegowych, platformowych i korporacyjnych. Architektura warstwowa.

W 2019 r. Firma Toshiba dostarczyła 12 usług IoT opartych na architekturze TIRA.

W ramach planu strategicznego na rok 2020 Hiroshi Yamamoto oświadczył, że zostanie utworzona fabryka usług IoT firmy Toshiba w celu komercjalizacji ustalonego modelu usług IoT.